Opravná sada SOS Cable Kit

Naše opravná sada plynového lanka
SOS CABLE KIT

Našim produktem jsou vlastní unikátní opravné sady plynových lanek SOS CABLE KIT, které jsou vyráběny na základě patentovaného řešení, jehož jsme vlastníky. Nabízené zboží vyrábíme v České republice.

Toto řešení opravy plynového bowdenu bez rozebrání části motocyklu je jediné na světě a opravná spojka plynového lanka vznikla díky tomu, že autorovi myšlenky osobně plynové lanko prasklo na cestách. Měl sice s sebou preventivně nouzovou opravnou sadu, kterou známe od několika současných výrobců, ale v reálné situaci pochopil, že rozebrat velkou část motocyklu na silnici, jen kvůli lanku, není zrovna to pravé a mnohdy to není ani reálné.

Našim produktem jsou vlastní unikátní opravné sady plynových lanek SOS CABLE KIT, které jsou vyráběny na základě vlastního patentu a výše popsanou situaci řeší (podrobněji níže). Nabízené zboží vyrábíme v České republice.

Popis opravné sady prasklého plynového lanka

Stalo se Vám někdy, že se Vaše motorka kvůli přetrženému plynovému lanku zastavila?

Neřešitelnost této situace je už minulostí!


Na trh jsme pro motorkáře, kteří chtějí být připraveni i na tuto nepříjemnou situaci, uvedli opravné sady prasklého plynového lanka SOS CABLE KIT, které v případě defektu lanka zajistí pokračování v jízdě do patnácti minut (bez ohledu na typ motocyklu). Opravné spojky jsou vyrobeny z masivního antikorového materiálu, spojení lanek přitom odolá maximálnímu tahu lanka 120 kg.

Nyní již nemusíte volat odtahovou službu ani demontovat kapotáž, sedlo, palivovou nádrž či jiné komponenty, jako tomu bylo u dosud nabízených sad!

Na provedení opravy Vám postačí pouze běžné motorkářské nářadí v podobě šroubováku, štípacích kleští a imbusového klíče (ten je součástí každé sady)! Oprava je navíc trvalá a kvalitní – provedení z antikora je zárukou dobré funkčnosti i stálého vzhledu.

 Názorné video opravy plynového lanka pomocí SOS CABLE KIT: 

Popis opravných sad SOS CABLE KIT:

Opravná sada UNIVERSAL BIKE je koncipována jako univerzální, k čemuž byly uzpůsobeny různé patice, redukční závitové vložky a dostatečně dlouhé lanko s dvojicí niplů. Sada je dodávána v praktické plechové krabičce, kterou snadno schováte do kapsy či úložného prostoru motocyklu.

Méně vybavená a levnější varianta opravné sady nese označená CLASSIC BIKE. Ta vychází z původního konceptu opravné sady, oproti univerzální sadě je určena pouze pro klasické motocykly a pro případ prasknutí plynového lanka v heftu. V tomto případě je ze sady vypuštěno několik rozšiřujících komponentů, jakými jsou dlouhé lanko s oboustrannými niply, redukční závitové vložky, červík se šroubkem, či druhá miska na bovden. Doplněno bylo krátké lanko s niplem, o potřebné délce 200 mm.

Ukázka spojení lanek s použitím opravné sady SOS CABLE KIT.

1) nové lanko s niplem
2) tubus s paticí a vhodným závitem
3) antikorová spojka lanek, 2 x šroub M4 na imbus
4) původní lanko
5) klobouček / nová koncovka bovdenu

Názorně (včetně fotografií) je postup montáže popsaný také v sekci Návod.

UPOZORNĚNÍ:

Naše výrobky jsou chráněny CZ užitným vzorem. Mimo české patentové přihlášky z roku 2011 byla na toto řešení podána v roce 2012 také mezinárodní patentová přihláška (vč. USA a Japonska).

 
 

  

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, Reference. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 Responses to Opravná sada SOS Cable Kit

 1. Jarda napsal:

  Dobrá věc Kapitáne.Přeju další dobré nápady.
  Díky
  Jarda

 2. Jedla napsal:

  Ahoj Kapitane,
  skvela prace! Mam radost, kdyz vidim, ze porad existuji lidi, kteri se svoji genialitou snazi pomahat ostatnim. Blahopreju a preju spoustu dalsich podobnych napadu a uspechu.

 3. Tomas VS napsal:

  Dobrý den,jsem velice nadšen Vaším výrobkem,po vlastní zkušenosti s přetrhlým lankem bych tento výrobek zařadil mezi povinnou výbavu,ono sundat obě sedla,nádrž a v neděli odpoledne hledat alespoň výborně vybaveného cyklistu,který vám věnuje své rezervní lanko a potom zkracovat bovden,něco někde nastavovat elektrikářskou čokoládou,a velmi omezenou a nejistou rychlostí dojet,když můžu sáhnout po Vaší opravné sadě a bez zásahu do mašiny za pár minut pokračovat v cestě je k nezaplacení.Fandím Vám a přeji mnoho dalších super zlepšováků

 4. Petr napsal:

  Protože jsem viděl názornou montáž i užití v provozu,tak mohu jedině doporučit.

 5. Mědvěd napsal:

  Překvapení se konalo.

  Tak mě bohužel také prasklo plynové lanko u mého Introše 1400.

  Protože mě motorku kamarád dovezl domů, a nemám vybavení na pájení lanka, tak jsem chtěl koupit kompletní originální plynové lanko s bowdenem. Prodejci ale za něj chtějí kolem 1100Kč a cestovní opravná souprava plynových lanek, se nedoporučuje na trvalou opravu.

  Nakonec jsem na Motorkářích cz , našel vychvalovanou novou opravnou sadu plynových lanek. Upoutalo mě, že se jedná o opravu bez rozebrání motorky. Tak jsem si řekl, že je to zase nějaký blbý obchodní tah, tedy že se jedná o naprostou blbost.

  Nakonec mě přesvědčilo montážní video, a řekl jsem si, že to risknu. Objednal jsem si tedy jednu sadu na e-shopu .

  Fakt jsem to namontoval podle návodu, do 15 minut, bez problému. Jen jsem si musel pořídit štípací kleště za 44Kč , ale ty jsou potřeba i u opravy, za použití původní cestovní opravné sady.

  Tedy jsem zase po čase příjemně překvapen, že něco funguje tak, jak to je prezentováno. Zatím jsem byl 3x na cestách a mám po opravě najeto něco kolem 900Km, v naprosté pohodě. Prý to můžu tak nechat a dále jezdit, tak tomu budu věřit.

  Mědvěd s Dobřichovic.

 6. Zed napsal:

  Viděl jsem montáž na vlastní oči a musím říct, že je to snadné a účelné. Opravnou sadu prasklého plynového lanka Universal jsem si už objednal, i když tak trochu doufám, že ji nikdy nepoužiju. Ale jistota je jistota a to mi za tu cenu stojí! 🙂

 7. Tak už jsme nejen prodejci, ale i uživatelé!
  Skladem jsme měli několik kousků a postupně vymizely!
  Po vlastní zkušenosti a po hodinovém telefonátu přímo s autorem této vychytávky nemohu jinak, než doporučit.
  Pro klid duše pod sedlem vozím náhradní spojkové lanko, teď přibylo i jedno náhradní plynové a kleštičky. Neříkám to teď jako prodejce, ale už jako uživatel – kupujte, dokud jsou k mání! Autorům přeji mnoho úspěchů, české kutilství dovedené do dokonalosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..